Arı Yetiştiriciliği ve Arıcılık Hakkında Merak Ettiğiniz Herşey

Arıcılık Hakkında Bilgiler
Yorumlar: One Comment

1.Arıcılık Belgesi Nasıl Alınır?
Arıcılık belgesi almak isteyen ve bu işi öğrenmek isteyen kişiler; Özel Başkent Ata Eğitim Kurumlarına başvuru oluşturarak, uzaktan eğitim ya da örgün eğitim şeklinde uygulamalarla rahatlıkla bu belgeyi alabilir. (0312 319 60 02) (www.baskentata.com) müraacat etmek için eğitim koordinatörlerimizle iletişime geçebilirsiniz.

2. Arıcılık belgesi nereden alınır?
Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı www.baskentaata.com adresinden gerekli belgelere ulaşabilir Örnek: ( kimlik fotokopisi, hes kodu, iletişim bilgileri vb…) ve eğitimlerin sonunda arıcılık belgesine sahip olabilirsiniz.

3. Arıcılık kursu kaç gün sürer?
Arıcılık belgesi toplamda 72 saatlik bir programdır. İki hafta süren örgün veya uzaktan eğitimler sonrasında belgeniz e-devlete işlenir. Maksimum 1 ayda Arıcılık sertifikanız teslim edilir. (0312 319 60 02)

4. Arıcılık kursu sertifikası ne işe yarar?
Arıcılık sertifikası; arı yetiştiriciliği yapmak için gerekli olan ve kişilerin yaptıkları işi belgelendirmek için aldıkları bir sertifikadır. Arıcılık sertifikası ile devletin vermiş olduğu teşviklerden yararlanabilirsiniz, kredilerden vb… desteklerden rahatlıkla faydalanabilirsiniz.

5. Arıcılık belgesi almak için gerekli evraklar nelerdir?
TC Kimlik fotokopisi
HES kodu
Kişiye ait telefon numarası
Diploma Fotokopisi

7.Arıcılık belgesi ile teşvik kredilerinden yararlanabilir miyim?
Kurumumuzdan almış olduğunuz Arıcılık belgesi ile devlet kurumlarının belirli dönemlerde açmış olduğu hibe programlarına başvuru yapabilir, bazı belediye ve kooperatiflerin arıcılığın geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması için sunmuş olduğu imkanlardan arıcılık belgeniz ile müraacat ederek yararlanabilirsiniz.

Comment (1)

  • Memet Alın cevap

    Ben üretici olmak üzere sertifika programlarına katılıyorum

    8 Ekim 2022 , 19:09

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgi Almak İstiyorum?