Bahçıvanlık Kursu Hakkında Herşey

Bahçıvanlık Kursu
Yorumlar: 0

 • Bahçıvanlık Nedir?
  Bahçıvan; Toprağı işleyebilen, çim ve bitki ekimlerine hakim olan, peyzaj bahçelerinin bakım ve onarımını düzenli bir şekilde, belirli aralık ve sürelerle yapabilen yeterli bilgi, beceri donanımına sahip kişilerdir.
 • Bahçıvanlık Kursu Giriş Koşulları Nedir?
  En az ilkokul mezunu,
  Bahçıvanlık mesleğinin ön gördüğü işleri ve görevleri yapacak bedensel ve fiziksel yeterliliğe sahip olmak.
  Bahçıvanlık Belgesi Ne Kadar Sürede Alınır?
  Bahçıvanlık belgesi örgün veya uzaktan eğitim sistemiyle hızlandırılmış eğitim modülleriyle kısa sürede tamamlanabilecek eğitim programlarının arasındadır. Kurs sonunda belgeler öncelikle e-devlete işlenir daha sonra belgenin aslı kursiyere teslim edilir.
 • Bahçıvan ne iş yapar?
  Toprağın yapısını inceler, çim ve bitki diker, pazarlama organizasyonu yapar, bahçe ve peyzaj düzenlemesi yapar, bitkilerin hangi aralıklarla sulanacağını ve bakımlarının ne sıklıkla yapılacağını planlar, tohumla ve aşıyla üretim yapar, dış mekan ve iç mekan bitkileri yetiştirir, serada üretilecek türlerin mevsim planlamasını yapar, gübreleme işlemlerini gerçekleştirir, bitkilere dair üretim tekniklerini araştırır, iş sağlığı güvenliğini öğrenir, iş ile ilgili organizasyonu yapar.
 • Bahçıvanlıkta kullanılan materyaller nelerdir?
  Alet Sapları, Aşı Makası ve Macunları, Bahçe Budama Testereleri, Bahçe Eldivenleri, Bahçe Gereçleri, Bahçe Seti, Bahçe Süpürgeleri, Baltalar, Bitki Bağlama ve Ekme Aletleri, Budama Makası ve Testereleri, Budama Makasları, Budama Testeresi, Çim ve Çit Makası, El Çapası, Fide Destek Çubukları, Fide Dikici ve Sökücü, Fide ve Ot Sökücüler, Kürek ve Kazmalar, Tırmıklar…
  Bahçıvanlar nerelerde çalışabilirler istihdam alanları nerelerdir?
  Süs bitkileri seraları, peyzajlama ofisleri, dış mekan işletmeleri, tatil köyü, otel, park, tarım sektörü, belediyeler gibi iş kollarında çalışabilirler.
 • Bahçıvanlık Belgesi Amacı Nedir?
  Çevreye karşı daha duyarlı ve korumacı kişiler olmanızı sağlar. Mesleğin yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmek, bahçecilik alanında eğitimli ve deneyimli bireyler haline gelmek, bitki türlerini detaylı ve doğru bilgi ile üretime hazırlamak, peyzaj alanlarında mesleki yeterliliğe dayalı araştırmalar yapak, ürünlerin dikim ve besleme aşamalarını tekniklerine göre ayarlamaları amaçlanmaktadır.
 • Bahçıvanlık Belgesi Nerelerden Alınır?
  Bahçıvanlık kursu ile ilgili bilgi almak ve tüm sorularınıza cevap bulmak için 0312 319 60 02 no’lu Bahçıvanlık kursu eğitim destek hattından bilgi alabilir, 0553 988 55 79 no’lu whatsapp iletişim hattından kurumumuzla iletişime geçebilir, başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgi Almak İstiyorum?