Eğitim Kurumu Güvenirliğini Sorgulama

Yorumlar: 0

Zorunlu Karekod Uygulaması ile Sorgulama

MEB tarafından eğitim kurumlarında zorunlu tutulan ve içeriği Millî Eğitim Bakanlığı tarafından sağlanan Karekod uygulaması, eğitim kurumunun İnternet sayfasında ve eğitim kurumu kapı girişinde bulunmak zorundadır. Bu Karekod ’ u cep telefonunuza indireceğiniz bir karekod okuyucu uygulama ile okutarak o kurumun M.E.B.’ deki resmi bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu bilgiler kurumun fiili durumuyla uyuşuyorsa kayıt olabilirsiniz.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinden Sorgulama

Eğitim kurumun MEB logosu taşıyan ve bağlı bulunduğu İl ve İlçe bilgileri yazılı olan bina dış ve iç tabelası olmak zorundadır. Tabelasında yazılı olan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü telefonla arayarak kurum ve kursları hakkında bilgi alabilirsiniz. (Unvan Eğitim Kurumları için Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü “kurslar bölümünden“ bilgi alabilirsiniz.)

Web Üzerinden Sorgulama

Milli Eğitim Bakanlığı web sayfası üzerinden sorgulama: https://mebbis.meb.gov.tr/KurumListesi.aspx web adresinden Türkiye de bulunan tüm Resmi ve Özel Öğretim Kurumları (Yaygın Eğitim, Uzaktan Eğitim) bilgisine ulaşabilirsiniz.

Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü web sayfası üzerinden sorgulama: http://ookgm.meb.gov.tr/ sayfasına girip (Özel Öğretim Kurumları)+(Özel Muhtelif Kurslar)+(Özel Muhtelif Kurslar Listesi) Tüm kursların (Uzaktan Eğitim Kursları hariç) listesini buradan Excel dosyası olarak indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgi Almak İstiyorum?