İtfaiye Elemanı Yetiştirme Kursu

İTFAİYE ELEMANI
Yorumlar: 0

İtfaiye Elemanı Yetiştirme Nedir?

İtfaiye elemanı olarak çalışmaya başlamış ya da bu mesleği yapmak isteyen kişilerin 40 saatlik eğitim sonrasında almış olduğu sertifika programıdır. Bu mesleği yapan kişiler cesur ve korkusuz olmalıdır. Yangın başta olmak üzere birçok kurtarma operasyonunda itfaiyecilere ihtiyaç vardır. Bu ihtiyaçtan dolayı ve günümüzde yangınlardan kaynaklanan itfaiye ihtiyacı oldukça artmış durumdadır.

İtfaiye Elemanı Yetiştirme Kursu Giriş Koşulları Nelerdir?

18 yaşını tamamlamış olmak, mesleki yeterliliğe sahip olmak ve fiziksel ya da psikolojik bir engeli bulunmamak.

İtfaiye Elemanı Yetiştirme Belgesi Ne Kadar Sürede Alınır?

İtfaiye Elemanı Yetiştirme Kursu; örgün veya uzaktan eğitim sistemiyle hızlandırılmış eğitim modülleriyle kısa sürede tamamlanabilecek eğitim programlarının arasındadır. Kurs sonunda belgeler öncelikle e-devlete işlenir daha sonra belgenin aslı kursiyere teslim edilir.

İtfaiye Elemanı Yetiştirme Kursunun Amaçları Nelerdir?

Yangın ve yangın güvenliği ile ilgili temel kavramları tanımaları, yangından korunma ve yangını önleme tedbirlerini almaları, itfaiye araç-gerek malzemelerini kullanmaları, itfaiye ile ilgili ekipmanları tanımaları, kullanmaları ve çalışır durumda muhafaza etmeleri, yangının hangi ortamlarda ne gibi riskler oluşturduğunu ve insanı nasıl etkilediğini kavramaları, binaların yangından korunma yönetmeliğinin gerekliliğini ve önemini kavramaları, teknolojiyi kullanarak olaylara en etkili şekilde müdahalede bulunmaları, yangın yeri incelemesinin yasak dayanakları hakkında bilgi edinmeleri, kimyasalları tanıyarak zararlarını ve tehlikelerinin bilinmesi, doğru ve güvenli yangın raporları hazırlamaları amaçlanmıştır.

İtfaiye Elemanı Nerelerde Çalışabilir İstihdam Alanları Nedir?

Belediyelere bağlı İtfaiye Müdürlüklerinde

İtfaiye Elemanı Yetiştirme Belgesi Nereden Alınır?

Başkent Ata Eğitim kurumları adına İtfaiye Elemanı Yetiştirme kursu ile ilgili bilgi almak ve tüm sorularınıza cevap bulmak için 0312 319 60 02 no’lu İtfaiye Elemanı Yetiştirme kursu eğitim destek hattından bilgi alabilir, 0553 988 55 79 no’lu whatsapp iletişim hattından kurumumuzla iletişime geçebilir, başvuru formunu doldurabilirsiniz.

[]
1 Step 1
Kurs Bilgi Formu

Ön Kayıt Ücretsizdir.

Bu formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

İsim Soyisimtrue
Şehirtrue
Telefon Numarasıtrue
Hangi Kurs Hakkında Bilgi Almak İstersiniz?your full name
Mesajınız
0 /
Previous
Next

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgi Almak İstiyorum?