Özel Eğitim Alanında Yardımcı Eleman Yetiştirme Kursu Hakkında Herşey

Özel Eğitime Yardımcı Eleman Yetiştirme Kursu
Yorumlar: 2

1. Özel eğitime yardımcı eleman kursuna kimler katılabilir?
Özel Eğitim kurslarına en az lise mezunu olanlar, Rehber öğretmenler, Çocuk gelişimi eğitimcileri, Psikologlar, Sınıf öğretmenleri, Zihinsel engelliler dernek yöneticileri ve görevlileri, Zihinsel engelli çocukları olan anne-babalar ve yakınları, Fizyoterapist ve Rehabilitasyon uzmanları, Hemşireler, Müzik öğretmenleri, Resim öğretmenleri, Beden eğitimi öğretmenleri, Seramik ve el sanatları öğretmenleri katılabilirler.

[]
1 Step 1
Özel Eğitim Yardımcı Öğretmen Eğitimi Kursu Ön Başvuru Formu
**Formu Doldurmak Ücretsizdir.***
Ad Soyadadınız soyadınız
Telefontelefon numaranız


Previous
Next

 

2.Özel eğitime yardımcı eleman sertifikası ne işe yarar?
Özel eğitim alanında yardımcı eleman yetiştirme kursu sertifikası alarak usta öğretici olarak tüm özel eğitim verilen merkezlerde ve Rehabilitasyon merkezlerinde çalışabilmek için gereklidir.

3. Özel eğitime yardımcı eleman sertifikası ile nerelerde çalışılır?

Özel eğitim kurslarından özel eğitim sertifikası alarak özel eğitim uygulama merkezlerinde, özel eğitim sınıflarında, özel eğitim ve Rehabilitasyon merkezlerinde, özel eğitim rehberlik merkezlerinde, sevgi evlerinde, anaokulu ve kreşlerde, evlerde özel gereksinimi olan çocukların bakım ve eğitiminde, özel eğitim okullarında çalışabilirler.

4.Özel eğitime yardımcı eleman programı kaç saatlik bir programdır?
Özel eğitim programı 270 ders saatlik bir eğitim programıdır.

5.Özel eğitime yardımcı eleman sertifikası alan usta öğreticiler ne iş yapar?
Özel eğitim sertifikası olan usta öğreticiler tüm özel eğitim alanında hizmet veren kuruluşlarda kreşlerde Rehabilitasyon merkezlerinde tüm zihinsel engelli çocukların gelişimi, eğitimi ve bakımına yardımcı olur.

6.Özel eğitime yardımcı eleman kurslarının amacı nedir?
Özel eğitim kurslarında ; özel eğitim gerektiren çocukları tanıma, durumlarına göre ayırt edebilme becerisini kazandırma, engelli çocukların kendi engellerine göre özelliklerini anlamalarını sağlama, engellerine uygun programların uygulamasında öğretmenlere ve uzmanlara yardımcı olabilecek düzeyde bilgilendirebilme, daha bilinçli olabilmeleri için onları özel eğitim alanında bilgilendirme, çevrelerini ve engelli çocuğu olan aileleri bilinçli bir şekilde yönlendirebilecek düzeyde bilgi ve beceri sahibi olmalarını sağlamaktır.

7. Özel eğitime yardımcı eleman kursu nereden alınabilir?
Özel eğitime yardımcı eleman kursu almak isteyen ve bu işi öğrenmek isteyen kişiler; Özel Başkent Ata Eğitim Kurumlarına başvuru oluşturarak bu belgeleri alabilir.
( 0312 319 60 02)

8.Özel eğitime yardımcı eleman kursu ile ilgili nasıl bilgi alabilirim?
Özel eğitim kursu sertifikası ile ilgili bilgi almak ve tüm sorularınıza cevap bulmak için 0312 319 60 02 no’lu iletişim numaramızdan bilgi alabilir, 0 542 344 55 71 no’lu whatsapp iletişim numarasından bizimle iletişime geçebilir yada web sitemiz üzerinden başvuru formunu doldurabilirsiniz.

9.Özel eğitime yardımcı eleman kursu eğitimi nasıl yapılır?
Özel eğitime yardımcı eleman yetiştirme kursu usta öğreticileri tarafından yüz yüze birebir özel dersler verilir. Ya da uzaktan A-senkron olarak videolu ders anlatımları ve pdf dokümanları ile eğitimleri tamamlanabilir.

10.Özel eğitime yardımcı eleman kursuna nasıl katılabilirim?
Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı www.baskentata.com. Adresinden formumuzu doldurarak bizlere ulaşabilir, yada 0312 344 55 71 nolu destek hattından bizlere ulaşabilir, 0542 344 55 71 WhatsApp hattından eğitim koordinatörlerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Comments (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgi Almak İstiyorum?