Spor Koçluğu Kursu

Spor Koçluğu Eğitimi
Yorumlar: 0

Spor Koçluğu Nedir ve Ne İşe Yarar?

“Spor Koçu” Bireyin daha başarılı olması için neler yapması gerektiğini planlar, kişinin kör noktalarını görmesine yardımcı olur, içinde bulunduğu duygusal ya da fiziksel girdaptan çıkmasına destek olurken, bireyin gerçek potansiyeliyle buluşmasında etkin rol oynar. Başarı ya da başarısızlık sonucunda; sonucun sadece istatiksel ifadelerini ve sonuç tablosunu görmek yerine, sporcuyu bu başarı ya da başarısızlığa götüren etkenleri de görebilmesini sağlar. Hayatın her alanında olduğu gibi sporda da başarı için programlı, zamana bağlı ve çok yönlü bir çalışma sunar. Spor Koçu yalnızca takımı çalıştırmaz; takım oyuncularına ve taraftara bir hayat felsefesi ve kültürü aşılar. Spor koçluğu sertifikası Üniversite onaylı olarak verdiğimiz E devlet sistemine işlenen 120 saatlik bir programdır.

Spor Koçluğu Sertifikasını Kimler Alabilir?

Spor Koçluğu sertifikasını 13 yaşını tamamlamış, okur-yazar olan ve spor koçluğu yapmasına engel sağlık problemi olmayan herkes alabilir.

Spor Koçu Olabilmek İçin Ne Yapmalıyız?

Spor Koçluğu sertifikası ile ilgili bilgi almak ve tüm sorularınıza cevap bulmak için 0312 319 60 02 no’lu Spor Koçluğu kursu eğitim destek hattından bilgi alabilir, 0542 155 55 71 no’lu whatsapp iletişim hattından kurumumuzla iletişime geçebilir, başvuru formunu doldurabilirsiniz.
Gerekli evraklar: Kimlik fotokopisi, diploma fotokopisi, güncel hes kodu. ( www.baskentata.com )

Spor Koçluğu Sertifikası Eğitim İçeriği Nedir?

 Anatomi
 Fizyoloji
 Dolaşım sistemi
 Sinir sistemi
 Solunum sistemi
 Spor, egzersiz, fiziksel aktivite, fiziksel etkinlik kavramlarının açıklanması
 Antrenmanın tanımı
 Yüklenme ve uyum
 Sürat antrenmanın teori ve uygulaması
 Kuvvet antrenman teori ve uygulaması
 Dayanıklılık antrenman teori ve uygulaması
 Egzersiz planlaması
 Beslenme ve ergojenik yardımcılar
 Kilo verme yöntemleri
 Kilo aldırma yöntemleri

Spor Koçluğu Eğitimi Sertifikası İle Nerelerde Çalışılaiblir?

 Özel Okullarda,
 Spor salonlarında,
 Fitness salonlarında,
 Diyet Merkezlerinde,
 Koçluk Merkezlerinde,
 Egzersiz stüdyolarında,
 Özel spor merkezlerinde,
 Spor ve dinlenme merkezlerinde,
 Sağlıklı beslenme ile ilgili faaliyet gösteren merkezlerde (oteller, spa) çalışabilir, ya da kendi iş yerlerini açabilirler.

Spor Koçluğu Eğitiminin Faydaları Nelerdir?

 Öz güven gelişimine,
 Plan yaparak uygulamasına,
 Günlük yapacaklarının gerçekleştirmesine,
 Bireysel ve takım olarak hedeflerine ulaşmasına,
 Takım içinde ilk olarak takım arkadaşlarıyla, süreçte teknik ekiple ve takım yöneticileriyle ilişkilerini geliştirmesine,
 Stres Yönetimi,
 Öfke Yönetimi,
 Takıma Bağlılık,
 Rakiple iletişim,
 Resmin bütününü görmesine,
 Yaş ilerledikçe profesyonel bir sporcu ve yaşamını devam ettirecek bir birey olarak nasıl hareket edeceğine,
 Kariyer Planlaması; Hayatının geri kalanında nerede olmak istediğine yani hayatını nasıl devam ettireceğine gibi durumlara faydaları vardır.

Spor Koçluğu Eğitiminin Amacı Nedir?

Spor koçu, bireyin daha başarılı olması için neler yapması gerektiğini planlayan, kişinin kör noktalarını görmesine yardımcı olan ve sporcunun içinde bulunduğu duygusal ya da fiziksel girdaptan çıkmasına destek olurken, bireyin gerçek potansiyeliyle buluşmasında etkin rol oynayan profesyoneldir.
Spor koçu,başarı ya da başarısızlık sonucunda; sonucun sadece istatiksel ifadelerini ve sonuç tablosunu görmek yerine, sporcuyu bu başarı ya da başarısızlığa götüren etkenleri de görebilmesini sağlar. Hayatın her alanında olduğu gibi sporda da başarı için programlı, zamana bağlı ve çok yönlü bir çalışma sunar.
Spor koçluğu ,dünyada ve Türkiye’de her geçen gün önem kazanan bir meslek haline gelmiştir. Yüzlerce yeni salon açılmakta ve sektöre olan ilgi artmaktadır. Spor koçluğu bundan dolayı geleceğin mesleği olarak bakılmaktadır.

Spor Koçluğu Kursu Eğitim Süreci Nasıl İlerlemektedir?

Spor Koçluğu eğitimi sertifikasında süreç örgün eğitim, uzaktan eğitim ya da canlı ders sistemi ile ilerlemektedir. Kursiyerlerimiz kayıt olduktan sonra kendilerine tanımlanan öğrenci panelindeki asekron video, canlı ders ve pdf dosyalarından eğitimlerini takip edebilirler.

 

Spor Koçluğu Eğitimi Sertifikasını Ne Kadar Sürede Alabilirim?

Spor Koçluğu eğitimi sertifikası örgün, uzaktan ya da canlı ders sistemi ile hızlandırılmış eğitim modülleriyle kısa sürede tamamlanabilecek eğitim programlarının arasındadır. Kurs sonunda belgeler öncelikle E-Devlete işlenir, daha sonra belgenin aslı kursiyere teslim edilir. Üniversite onaylı Spor Koçluğu Eğitmenliği sertifikası ömür boyu geçerliliğe sahiptir.

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgi Almak İstiyorum?