Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Elektrik Tesisatı ve Pano Montörlüğü Nedir?

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Elektrik Tesisatı ve Pano Montörlüğü
Yorumlar: 0

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Elektrik Tesisatı ve Pano Montörlüğü Nedir?

Elektrik, tesisatı ve pano montörlüğü meslek alanında sahip olunması gereken, binaların dış ve iç elektrik tesisatının ve bütün elektrik panolarının bakım onarımını, kurulumunu mesleki yeterliliğe sahip olarak yapılması gereken meslek dalıdır.

Bu mesleği yapacak kişilerin dikkatli, el becerisi yüksek, tedbirli ve sorumluluk sahibi olmaları gerekmektedir. Yüksek gerilim tehlikesi olan ortamlarda, değişken hava koşullarında ve zor şartlarda görev yapılacağı göz önüne alınmalıdır.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Elektrik Tesisatı ve Pano Montörlüğü Kursuna Giriş Koşulları Nelerdir?

 En az ilkokul mezunu olup, fiziki ve mesleki yeterliliğe sahip olmak.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Elektrik Tesisatı ve Pano Montörlüğü Belgesi Ne Kadar Sürede Alınır?

Elektrik tesisatı ve pano montörlüğü belgesi  örgün veya  uzaktan eğitim sistemiyle hızlandırılmış eğitim modülleriyle kısa sürede tamamlanabilecek eğitim programlarının arasındadır. Kurs sonunda belgeler öncelikle e-devlete işlenir daha sonra belgenin aslı kursiyere teslim edilir.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Elektrik Tesisatı ve Pano Montörlüğü Ne İş Yapar?

Kendi iş yerlerini açabilirler, tüm devlet ve özel kurumlarda çalışma imkanı bulunmaktadır. Uluslararası foet kodlarına sahip olduğu için bu belge ile yurtdışına çıkış yapıp istediği ülkede çalışabilir.

[]
1 Step 1
Kurs Bilgi Formu

Ön Kayıt Ücretsizdir.

Bu formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

İsim Soyisimtrue
Şehirtrue
Telefon Numarasıtrue
Hangi Kurs Hakkında Bilgi Almak İstersiniz?your full name
Mesajınız
0 /
Previous
Next

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Elektrik Tesisatı ve Pano Montörlüğü’nde Kullanılan Materyaller Nelerdir?

Yalıtım kablo yüksüğü, transpalet, tornavida, pense, çekiç, demir testeresi, işkence, kerpeten, spiral taş, silikon tabancası, silikon, seyyar lambalar, mergene, matkap, anahtar takımı, dekopaj, avometre, delik açma aparatı, bilgisayar, çelik halat, eğe takımı, el feneri, el breyzi, gönye, kablo başlığı, kablo soyma pensi, ısı tabancısı, iş güvenliği uyarı levhaları, kişisel koruyucu

donanım((baret, yalıtkan iş güvenliği ayakkabısı, elektrik ve mekanik risklerine karşı iş eldiveni, kulak tıkacı, yüz siperi, koruyucu gözlük, koruyucu giysi), çeşitli renklerde markalama kalemi vb…

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Elektrik Tesisatı ve Pano Montörlüğü Belgesi Nereden Alınır?

Elektrik Tesisatı ve Pano Montörlüğü kursunu Ankara’da yüz yüze eğitimlerimize katılarak ya da uzaktan eğitim sistemiyle alabilirsiniz. Bu konu ile ilgili bilgi almak ve tüm sorularınıza cevap bulmak için 0312 319 60 02 no’lu  Elektrik Tesisatı ve Pano Montörlüğü kursu eğitim destek hattından bilgi alabilir, 0553 988 55 79 no’lu whatsapp iletişim hattından kurumumuzla iletişime geçebilir, başvuru formunu doldurabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgi Almak İstiyorum?