Yivli silah nasıl alınır, yivli silah almak için gerekli belgeler nelerdir, taşıma ruhsatlı yivli silah nasıl alınır?

Yorumlar: 0

İlk olarak İkamet adreslerine göre il ve İlçe Jandarma Komutanlığına Emniyet Müdürlüğü Silah ve Patlayıcı Maddeler Şube Müdürlüğüne, Jandarma bölgesinde ikamet edenlerin ise, İl Jandarma Komutanlığına müracaat etmeleri gerekir.
Bulundurma Ruhsatlı Yivli Av Tüfeği ruhsatına başvuracaklar için gerekli evraklar:
1- Dilekçe, ( devredilecekse; Karşılıklı devir dilekçeleri ve Ruhsat Fotokopileri)
2- Kırtasiyeden Yarım kapak karton dosya,
3- Nüfus cüzdanının aslı
4- Silah Ruhsatı için doktor raporu (Tam teşekküllü Devlet Hastanelerinden veya Üniversite hastanelerinden sağlık kurulu raporu).

NOT: Geçerlilik süresi alındığı tarihten itibaren 6 aydır.

5- 4 Biyometrik Fotoğraf, ( Son 1 yıl içerisinde koyu kıyafet ile çekilmiş)
6- Süresi dolan ruhsatlarının yenilenmesi veya bulundurma ruhsatlı silahlarda adres değişikliği gibi işlemlerde, silahlar yol belgesi alınmak suretiyle tespit için ruhsat veren birime getirilecektir. MKE kurumundan yeni silah alınması halinde silah ve fatura aslının 60 gün içerisinde ruhsat düzenleyen birime ibrazı zorunlu olup, bu sürenin aşılması halinde adli işlem başlatılır. MKE Kurumundan alınan silahlar için düzenlenen fatura düzenlendiği tarihten itibaren 7 gün süre ile yol belgesi yerine geçerli olup, 7 günden sonra yapılacak nakillerde ruhsat verecek birimden yol belgesi düzenlenmesi gerekir.
7- Silah ruhsatı harç makbuzu (Harç ücreti Emniyet Müdürlüğümüz binası içerisindeki maliye veznesine, saat 15:45 e kadar yatırılabilir.)
8- Başvuru sahipleri adlarına müracaat tarihi itibariyle son 15 (on beş) gün içerisinde alınmış, 6183 Sayılı Kanunun 22/A bendi kapsamında 5.000 (beş bin) Lirayı aşan tutarda vadesi geçmiş vergi borcu olmadığını gösterir belge
9-100 TL Tutarında Silah Ruhsatı Kart Ücreti Dekontu (Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı Genel Müdürlüğü internet sitesinden sanal post ile veya; T.C. Ziraat Bankası Şubelerine)
NOT: Kesinlikle EFT, Havale, Mobil/ İnternet Bankacılığı ve ATM den Yapılan İşlemler Kabul Edilmeyecektir. Sadece Banka gişelerinden yapılan işlemler kabul edilecektir. Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı Genel Müdürlüğünün kurumsal hesabına yatırılması durumunda bankada işlem ücreti alınmamaktadır.
MKE Kurumundan yeni silah alımlarında MKE tarafından Silah Faturası Kesildikten sonra; Silah Devir İşlemlerinde Noter Satışı yapıldıktan sonra; Silah Ruhsatı Yenileme İşlemlerinde Silah Tespiti yapılırken kart ücreti dekontu verilir.

TAŞIMA RUHSATLI YİVLİ SİLAH RUHSATI ALMAK İÇİN YUKARIDA BELİRTİLEN BELGELERE İLAVE OLARAK KURUMUMUZDAN MEB ONAYLI AVCILIK EĞİTİMİ KURS BİTİRME BELGESİ ALINARAK ORMAN BAKANLIĞINA AVCI BELGESİ ASLI VE FOTOKOPİSİ İLE MÜRAACAT EDİLİP KART VE VİZE İŞLEMLERİYLE TAMAMLANMIŞ OLACAKTIR.

Detaylı Bilgi İçin:

Eğitim Danışmanlarımız

0542 344 55 71

0542 155 55 71

0542 156 55 71

0553 988 55 79

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgi Almak İstiyorum?