Yüksekte Çalışma Eğitici Eğitimi

Yüksekte Çalışma Eğitici Eğitimi
Yorumlar: 0

Yüksekte Çalışma Eğitici Eğitimi Nedir?

Yüksekte Güvenli Çalışma Eğitimleri verebilecek ve mesleğe hakim olan kişiler yetiştirmektir. Yüksekte çalışılması gereken depoculuk, inşaat vb. işlerde çalışanlara özel verilecek eğitimleri vermekle yetkili olan kişilerdir.

Yüksekte Çalışma Eğitici Eğitimi Giriş Koşulları Nedir?

En az ilkokul mezunu olup okur yazar olmak, tehlikeli işlerde çalışılabilme raporu almak,
Mesleki eğitime ve mesleki yeterliliğe sahip olmak, fiziksel ve bedensel engelin olunmaması, sarılık vertigo yükseklik korkusu, şeker hastalığı gibi hastalıkların bulunmaması.
Yüksekte Çalışma Eğitici Eğitimi Ne Kadar Sürede Alınır?
Yüksekte Çalışma Eğitici Eğitimi; örgün veya uzaktan eğitim sistemiyle hızlandırılmış eğitim modülleriyle kısa sürede tamamlanabilecek eğitim programlarının arasındadır. Kurs sonunda belgeler öncelikle e-devlete işlenir daha sonra belgenin aslı kursiyere teslim edilir.

Yüksekte Çalışma Eğitici Eğitimi Ne İş Yapar?

İnşaatta, depolarda, şantiyelerde, bu mesleği yapan her yerde eğitmen veya eğitici olarak çalışılabilmektedir.
Yüksekte Çalışma Eğitici Eğitimi İstihdam Alanları Nelerdir?
Rüzgâr türbinleri, inşaat sektörü, petrol rafinerileri, petrokimya endüstrisi, doğalgaz tesisleri, silolar, yüksek binalar, macera ve eğlence parkları, enerji nakil hatları, hidro-elektrik santralleri, telekomünikasyon sektörü gibi birçok alanla çalışma imkânları vardır.

Yüksekte Çalışma Eğitici Eğitimi’nde Kullanılan Materyaller Nelerdir?

Baret, şapka, emniyet gözlüğü, iş elbisesi, tam koruma giysisi, kulak tıkacı, yüz siperi, eldiven, parmaklık, kolluk, emniyet ayakkabısı, bot, çizme, maskarat, bağlanma kılavuzları, yan halat, güvenlik halatı, güvenlik ağı, kişiye özel kulaklık, şok emiciler, iskeleler, merdivenler, vinçler, platformlar…

Yüksekte Çalışma Eğitici Eğitimi Amaçları Nelerdir?

İskelelerin kurulması ve iskeleler ile çalışma konularının bilinmesi, mobil yükselebilen platformların bilinmesi, yüksekte çalışmak için kullanılan ekipmanlara hâkim olmak, yükseğe güvenli ulaşma tekniklerini kavramak, kaldırma ekipmanlarını bilmek, güvenli ortam oluşturmak, düşme faktörü ve yüksekte çalışmanın risklerinden korunma yöntemlerini bilmek gibi birçok konu amaçlanmıştır.

Yüksekte Çalışma Eğitici Eğitimi Belgesi Nereden Alınır?

Yüksekte Çalışma Eğitici Eğitimi kursu ile ilgili bilgi almak ve tüm sorularınıza cevap bulmak için 0312 319 60 02 no’lu Yüksekte Çalışma Eğitici Eğitimi kursu eğitim destek hattından bilgi alabilir, 0553 988 55 79 no’lu whatsapp iletişim hattından kurumumuzla iletişime geçebilir, başvuru formunu doldurabilirsiniz.

[]
1 Step 1
Kurs Bilgi Formu

Ön Kayıt Ücretsizdir.

Bu formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

İsim Soyisimtrue
Şehirtrue
Telefon Numarasıtrue
Hangi Kurs Hakkında Bilgi Almak İstersiniz?your full name
Mesajınız
0 /
Previous
Next

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgi Almak İstiyorum?